11 Lip

Historia pokera w pigułce

Poker to oczywiście słynna gra hazardowa, o której nikomu nie trzeba nic mówić, każdy bowiem, nawet dziecko słyszało o pokerze, a prawie każdy grał kiedyś w pokera ze znajomymi bądź w prawdziwym kasynie. Jak każda gra hazardowa, również poker ma swoją historię, tą mówioną i tą spisaną, nie wiadomo jednak która z nich jest prawdziwsza. Jedni bowiem twierdzą, że poker powstał w starożytności, inni mówią o średniowieczu, a jeszcze inni mówią o spisanej historii pokera z roku 1834. Ta ostatnia wersja jest chyba najbardziej prawdopodobna i wydaje się być najprawdziwsza, toteż my również zajmiemy się historią pokera, która została spisana.
Jak już wspomnieliśmy poker został odkryty w 1834 roku przez pisarza Jonathana grena, który podróżował po rzece Missisipi, a tam swoje obserwacje spisał na papier. Napisał on, że „gra oszustów”, tak ja bowiem nazwał, obywała się pomiędzy marynarzami a podróżującymi i była niemalże jedyną formą rozrywki dla pasażerów, którzy chętnie zostawiali na statku swoje pieniądze. Napisał on również, że była to gra karciana składająca się z talii dwudziestu kart, a każdy z graczy otrzymywał po pięć kart. Gra ta również polegała na zbieraniu odpowiednich układach w katach, jednak marynarze poprzez swoje sprytne oszustwa zazwyczaj wygrywali z mało doświadczonymi graczami – podróżnikami.
Dziś gra hazardowa poker, czyli dawna gra oszustów, jest jak najbardziej sprawiedliwą grą, a nad jej sprawiedliwością zawsze czuwa krupier w kasynie, czyli osoba prowadząca daną grę przy stole hazardowym. Nie ma więc mowy o oszustwie i łatwym wygrywaniu na czyjejś naiwności. Trzeba się trochę postarać i naprawdę wysilić, aby stać się pokerowym zwycięzcom i cieszyć się wygraną pieniężną.

ruletka prze vpn

kasyno gry ruletka