13 Cze

Reguły gry w oczko czyli zasady Blackjacka

Popularność Blackjacka tłumaczy w dużej mierze prostota i szybkość tej gry oraz bezpośrednie przełożenie decyzji gracza na natychmiastowy efekt. Cały czas utrzymują się wysokie emocje i nie ma okresów oczekiwania takich jak w ruletce czy pokerze.

Ważne bez wątpienia jest też także to, że stosując podstawową strategię gry uzyskuje się efekt w postaci zaledwie minimalnej przewagi krupiera na poziomie 0,5% a doświadczeni hazardziści liczący karty mogą nawet uzyskać przewagę nad kasynem w stosunku około 51:49.

Reguły gry w Oczko czyli zasady Blackacka Podstawowym zadaniem gracza jest uzyskanie łącznej wartości kart posiadanych przez niego w ręce na poziomie 21 punktów lub możliwie jak najbliżej do tego poziomu wartości zbliżonej. Nie można jednak pod żadnym względem 21 przekroczyć gdyż oznacza to automatyczną porażkę. Najlepszą sytuacją dla gracza jest uzyskanie od razu tak zwanego Blackjacka czyli pary złożonej z asa i dziesiątki lub dowolnej figury. Otrzymuje się za to 150% zakładu. W innym wypadku dostaje się100% zainwestowanej stawki. Przeciwnikiem w grze jest krupier. Obaj razem z graczem dostają po dwie karty z tym, że jedna z jego kart jest zakryta.

W tym momencie cała inicjatywa należy do gracza. Może on poprosić o kartę (hit), zakończyć dobieranie (stand), podwoić zakład jeśli otrzyma pierwsze karty o łącznej wartości 10 lub 11 (double down), rozdzielić karty kiedy dostanie identyczne karty (Split) lub ubezpieczyć się przed Blackjackiem krupiera gdy ten ma asa (insurance) za połowę zakładu, która przepada jeśli krupier Blackjacka nie ma. Jeśli gracz stoi z wynikiem poniżej 21 to karty dobiera krupier. Musi on brać kolejne karty jeśli ma 16 lub mniej. Po przekroczeniu tej kwoty kończy dobieranie i porównuje swoją sumę punktów z dorobkiem gracza. W Blackjacku wygrywa osoba bliższa 21 punktom (nie przekraczając) ich. Remis zwykle oznacza unieważnienie zakładu.

ruletka prze vpn

kasyno gry ruletka